Zurero

Apžvalga
Zurero yra abstraktus stalo žaidimas dviems žaidėjams, žaidžiamas ant kvadratinės lentos su statmenų linijų tinklu, tradiciškai turinčiu 19x19 susikirtimų, bet kiti dydžiai taip pat gali būti naudojami. Šį žaidimą išrado Jordan'as Goldstein'as 2009-aisiais.

Tiklas

Zurero žaidimo tikslas yra surinkti penkis akmenis vienoje eilėje (horizontaliai, vertikaliai arba įstrižai). Laimi tas, kuris tai pasiekia pirmas.

Lenta

Zurero žaidžiamas ant Go tipo kvadratinės lentos su statmenomis linijomis, tradiciškai su 19x19 susikirtimų.

Žaidimo eiga

Žaidimo pradžioje lenta tuščia.

Žaidėjai susitaria, kieno kokia spalva, paprasta naudojama Juoda ir Balta.

Juodieji žaidžia pirmi, padėdami juodą akmenuką lentos viduryje.

Po šio ėjimo žadėjai pakaitomis slysta savo akmeniu nuo bet kurio lentos krašto statmena kryptimi. Akmuo slysta, kol susiduria su kitu akmeniu, jau esančiu ant lentos. Draudžiama slysti akmeniu tokia linija, kurioje dar nepadėtas nei vienas akmuo.

Jei slystantis akmuo atsitrenkia į jau esantį ant lentos akmenį, už kurio yra tuščias tarpas (slydimo kryptimi), tai jau esantis akmuo yra "pastumiamas" vienu žingsneliu į priekį ir slystantis akmuo užima jo vietą:

 
Prieš ėjimą  

Po ėjimo

(slystantis juodas akmuo
pastumia baltą akmenį)

 Jei pastumdamas priešiniko akmenį žaidėjas suformuoja 5 priešininko akmenų liniją, jis pralaimi, išskyrus, tokį atvejį, kai žaidėjas sudaro 5 savo paties akmenų liniją tuo pačiu ėjimu.


[create new page] [copy this page] [edit this page] [translate this page] [view history]

© All rights reserved. Created by Arty Sandler. Privacy Policy