Hex

Overview
Hex yra abstraktus stalo žaidimas dviems žaidėjams, žadžiamas ant šešiakampių "tinklelio", tradiciškai 11x11 rombo formos, tačiau gali būti naudojami kitokie dydžiai.  Šis žaidimas priklauso jungiamųjų žaidimų tipui, kaip ir Y , Havannah ar Gonnect .  Žaidimą nepriklausomai vienas nuo kito išrado Piet Hein ir John Nash.

Tikslas
Hex tikslas yra nutiesti sujungtą savo spalvos akmenukų grandinę, jungiančią priešingas lentos puses, pažymėtas žaidėjo spalva.

Lenta

Hex tradiciškai žaidžiamas ant 11x11 rombinės lentos, kaip pasiūlė Piet Hein.  Paplitę ir kiti dydžiai, pavyzdžiui 13x13, 14x14 (kaip optimalūs patariami John'o Nash'o), 15x15 aba 19x19.  Priešingų lentos kraštų poros yra pažymėtos dviem spalvomis, dažniausiai raudona ir mėlyna.

Eiga

Žaidimo pradžioje lenta yra tuščia.

Abu žaidėjai turi savo spalvą, dažniausiai raudoną ir mėlyną.

Žaidėjai pakaitomis deda savo spalvos akmenuką ant tuščio lentos laukelio.

Kadangi pirmas žaidėjas turi žymų pranašumą, galioja apsikeitimo taisyklė, kad žaidimas būtų lygus abiems.  Ši taisyklė leidžia antram žaidėjui vietoje pirmo ėjimo tiesiog apsikeisti spalvomis.

Žaidimo pabaiga

Žaidimas baigiasi, kai vienas iš žaidėjų nutiesia sujungtą savo akmenukų grandinę, jungiančia priešingus lentos kraštus, pažymėtus to žaidėjo spalva.

Žaidžiant Hex iki pabaigos, lygiosios - neįmanomos.

Išorinės nuorodos (angl.)

[create new page] [copy this page] [edit this page] [translate this page] [view history]

© All rights reserved. Created by Arty Sandler. Privacy Policy